Zdobądź partnera! Romanse w miejscu pracy

Jaszczury, widząc atrakcyjnego przedstawiciela płci przeciwnej, stosują natychmiast strategię zalotów, zamiast poświęcać uwagę interesom. Rezultatem może być cudowny związek, lecz znacznie częściej mamy do czynienia z niestosownym, irytującym zachowa­niem, molestowaniem seksualnym lub niepożądanym romanso­waniem w miejscu pracy.

Dawid i Laura zaczęli umawiać się na drinka każdego wieczoru po pra­cy, aby omówić projekt, nad którym pracowali. Pewnego razu po drinku nastąpiła kolacja, potem tańce, następnego ranka zaś Dawid i Laura przyjechali do pracy tą samą taksówką. Teraz codziennie jadają razem lunch, dzwonią do siebie w biurze tylko po to, by wyszeptać „kocham cię”, chichoczą, gdy „przypadkiem” spotykają się przy kawie i posyłają sobie zabawne liściki biurową pocztą. Myślą, że wszyscy patrzą na ich związek z takim zachwytem, jak oni sami. Tymczasem szef zastanawia się, czy w ogóle mają czas na pracę.

Dawid i Laura nie zdają sobie sprawy z tego, że zachowują się zgodnie ze schematem, który liczy siedemdziesiąt milionów lat. Myślą, że ów schemat jest ich wynalazkiem. Zdobywaniem partne­ra rządzi Mózg Dinozaura, który ma własne sposoby zalecania się. Romanse w pracy mogą stanowić pewien problem, o ile nie zdamy sobie sprawy z wzorów Reakcji Gada, które im towarzyszą.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.