Dlaczego ludzie romansują w pracy ?

Dlaczego ludzie najczęściej angażują się w związki uczuciowe w pracy? Świat ciągle jeszcze kręci się dzięki miłości. Czyż biuro nie jest miejscem, w którym najłatwiej spotkać kobietę lub mężczyznę swoich marzeń? Wspólna praca nad projektem lub kil­ka niewinnych rozmów przy kawie mogą niespodziewanie rozwi­nąć się w coś więcej. W coś, czego nikt nie planował – w biurowy romans.

Romanse między znajomymi z pracy są nader często nieza­mierzone. Miłość to zbyt ważna sprawa, by zdać się na przypadek, a jednak w ten właśnie sposób zaczynają się najczęściej biurowe romanse. Dlaczego?

Jak stwierdziliśmy, nasze zaloty przebiegają we­dług schematów zakodowanych w Mózgu Dinozaura. Kiedy kolej­ne ich fazy zaczynają się w szkole średniej, wszyscy wiedzą, o co chodzi. Kiedy rzecz dzieje się w pracy, ludzie nie uświadamiają so­bie faktów tak łatwo, zwłaszcza gdy jedna lub obie strony pozosta­ją w związku małżeńskim.

Ludzie zawsze widzą to, co chcą widzieć. Może im się wyda­wać, że nie mieli wyboru i musieli się zaangażować, a potem było już za późno. Teraz zastanowimy się nad tym, dlaczego dochodzi do biurowych romansów, a potem spróbujemy znaleźć sposób, by odróżnić je od Prawdziwej Miłości.

Nie wszystkie romanse między współpracownikami są złe, ale wiąże się z nimi znaczne niebezpieczeństwo. Na początku romans biurowy wydaje się czymś wspaniałym. W swoich wczesnych sta­diach może dostarczyć partnerom dodatkowej energii i pewności siebie, której potrzebują, by pozbyć się pięciu kilogramów nadwa­gi lub wystąpić o awans. Dopiero później, kiedy mija podniecenie i pojawiają się komplikacje, zaczynają się zastanawiać: „Jak to się mogło stać?”.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.