Jak doprowadzić do szału swoich przełożonych

Gra w wykorzystywanie. Wysuń żądania sugerujące, że twój szef wykorzystuje cię lub odmawia czegoś, co ci się należy, na przykład odpowiedniej płacy.

Wypróbuj ten sposób: Zdobądź broszurę z wykazem obowiąz­ków poszczególnych pracowników. Znajdź w niej to, co dotyczy pracy szefa. Udaj się do szefa i powiedz mu, że ty wykonujesz to, co do niego należy, i powinieneś więcej zarabiać. Nie musi to być koniecznie praca szefa. Skutek będzie taki sam w przypadku każ­dej pracy, która jest lepiej płatna od twojej. Nie jestem pewny, czy dzięki tej technice dostaniesz podwyżkę, ale gwarantuję, że naro­bisz sobie wrogów.

W wielu sytuacjach skuteczne okazuje się także domaganie się swoich praw za pomocą pozwów sądowych, mamrotanie pod nosem o odszkodowaniu za stres i procesach z powodu dyskryminacji.

Wykorzystanie przeciwnika. Spotkanie Donalda z dyrekto­rem na lunchu to wspaniały przykład wykiwania przeciwnika. Decydując się na pominięcie własnego szefa w tej rozgrywce, Do­nald upewnił się, że ten dowie się o jego wspaniałym pomyśle z biurowych plotek lub od samego Wielkiego Bossa. W obu przy­padkach szef Donalda traci twarz.

Oto strategia kiwania: jeżeli twój szef nie może czegoś dla cie­bie zrobić, udaj się do szefa twojego szefa i poproś go o to. Jeżeli uda ci się w ten sposób złowić kąsek, na którym ci zależało, będzie to znaczyć, że ważniejszy szef przesunął cię na stanowisko, które zajmuje twój własny przełożony, tak, jakby twojego przełożonego wcale tam nie było. W dżungli przedsiębiorstwa nie ma bardziej niebezpiecznego zwierzęcia od przełożonego, którego pominęło się w rozgrywce. Udało ci się potraktować go na oczach wszyst­kich tak, jakby wcale nie istniał.

Odmowa. Jeżeli chcesz rozwścieczyć swojego szefa do ostat­nich granic, wystarczy, że powiesz: „To nie wchodzi w zakres mo­ich obowiązków”, kiedy poprosi cię, żebyś coś zrobił.

Chwilowa głuchota. Jednym z najlepszych sposobów dopro­wadzenia do dzikiej pasji starego poganiacza niewolników jest udawanie, że nie słyszałeś, jak mówił ci, że masz coś zrobić. To bardzo łatwe i zawsze skuteczne.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.