Motywacja

Elaine jest dobrym pracownikiem i dobrze o tym wie, ale uważa, że szef uparcie jej nie docenia i nie wykorzystuje w pełni jej moż­liwości. Od czasu do czasu rzuca wymowne uwagi i poucza przy okazji różnych zadań znacznie częściej niż pozostałych pracowników. Zaczęło ją to złościć, ale zdecydowała się siedzieć cicho i pracować jak najlepiej, dopóki nie wynikła sprawa projektu Dawsona.

Poszła do szefa i powiedziała: „Chcę uczestniczyć w tym projekcie. Znam się na tym”. Szef spojrzał na nią, spuścił wzrok i wymamrotał, że Joe ma nieco więcej doświadczenia. W tym momencie Elaine zdecydo­wała – teraz albo nigdy. Uderzyła dłonią w biurko i powiedziała: „Nie! Nie

chcę słyszeć o tym, że zrobi to Joe! Musi pan dać mi szansę. Potrafię-wy­konać ten projekt! Pan mnie nie docenia. Chcę mieć możliwość pokaza­nia, co naprawdę potrafię!”.

Szef z wrażenia niemal spadł z krzesła. Potem powiedział: „Dobrze, jeżeli jest pani tego taka pewna, proszę wziąć tę pracę i przekonamy się, czy sobie pani z tym poradzi”.

Gniew Elaine narastał. Wiedziała, co ją złości, ale ów gniew musiał osiągnąć pewne stadium, by skłonić ją do podjęcia zdecy­dowanych działań – do przeciwstawienia się szefowi i żądania, by pozwolił jej zająć się projektem.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.