Odblokowanie

Odblokowanie możliwości porozumienia. Frank jest szefem działu księ­gowości, Maggie zarządza działem kadr. Od miesięcy nie zgadzali się ze sobą i kopali pod sobą dołki, aż wreszcie wzajemna wrogość stanęła na przeszkodzie możliwości porozumienia między ich wydziałami. W końcu oboje zdecydowali, że należy postawić sprawy otwarcie i uzdrowić at­mosferę.

Maggie i Frank poszli do gabinetu Maggie, zamknęli drzwi i odbyli kłótnię na śmierć i życie, wywlekając wszystkie przykre sprawy, osobiste i zawodowe. W rezultacie nadal się nie lubią, ale pogodzili się z tym i zna­leźli sposób, by osobiste uczucia nie przeszkadzały im w pracy.

Otwarte okazanie komuś gniewu może być oznaką szacunku. Nie zawsze możemy wszystkich lubić i musimy niekiedy uczynić ko­muś zaszczyt, okazując mu wprost nasze uczucia. Jeżeli ludzie o tej samej pozycji zawodowej mają okazję wyrazić swoje osobiste animo­zje w sposób, który obie strony są w stanie zaakceptować, taka sytu­acja może w znacznym stopniu uwolnić ich stosunki od napięcia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.