Tam, gdzie są ludzie, jest i polityka

Tego właśnie dotyczy ta książka. Źródłem polityki jest myślenie Mózgiem Dinozau­ra. Powinieneś poznać jego zasady, bo musisz według nich żyć.

Nigdy nie będzie czasu na spokojną żeglugę

Kiedy prze­minie jeden kryzys, pojawi się następny. Dobry, spokojny czas na dokonanie zmian nie nastąpi nigdy. Jeżeli odkładasz całą pracę do wakacji albo do chwili, w której sporządzisz długoter­minowy plan, będziesz zapewne odkładał ją w nieskończoność. Ten właśnie problem mają pracoholicy. Rzecz nie w tym, że, jak sądzą wszyscy, pracoholicy lubią pracować, ale w tym, że odkładają przerwę w pracy do momentu wykonania wszyst­kich zadań, które na nich czekają.

Rząd federalny nie powstał po to, by ułatwić ci pracę lub zwiększyć jej wydajność
Sądzę, że powiedziałem dość na ten temat.

Nigdy nie będziesz miał dostępu do wszystkich infor­macji

Nigdy nie będziesz wiedział zawczasu, czy decyzja by­ła słuszna czy nie. Najczęściej trzeba wybierać jedną z dróg i sprawić, by wybór stał się właściwy dzięki twoim działaniom już po podjęciu decyzji.

Nie ma żadnych gwarancji. Wszyscy wykonujemy skok w ciemność. Przy odrobinie szczęścia, S0ren Kierkegaard cze­ka tam, by nas złapać.

Oto kilka naturalnych praw, których istnienie udało mi się stwierdzić. Na pewno są jeszcze inne. W tych sprawach nie masz wyboru, tak jak w przypadku grawitacji. Jeżeli chcesz przysporzyć sobie kłopotów, martwiąc się nimi – zabieraj się do dzieła! Masz do tego prawo.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.