Plan numer jeden. Ocena obrazu własnej osoby – Zerwanie

  1. Trudno zrobić ten krok samemu. Aby go wykonać, dobrze jest mieć przy sobie bliskiego przyjaciela. Po pierwsze, zorientuj się, ile wiedzą ludzie. Ludzie przewidują rozwój wielu biuro­wych romansów na długo przedtem, zanim znają go sami zainteresowani. Pozwól, by przyjaciel opowiedział ci o wszyst­kim – o okropnych szczegółach, złośliwych komentarzach, plotkach i tym podobnych. Musisz wiedzieć. Przekonaj się, o czym wszyscy wiedzą i co o tobie mówią.
  2. Niezależnie od tego, co usłyszysz, musisz założyć, że sprawa wygląda gorzej o co najmniej trzydzieści procent, ponieważ twój najlepszy przyjaciel i tak nie opowie ci najgorszych plotek i najbardziej obrzydliwych domysłów.
  3. Aby przekonać się, jak bardzo romans zaszkodził twojej karie­rze, udaj się do kilku osób z prośbami o drobną przysługę i przekonaj się, czy zachowują się w stosunku do ciebie tak sa­mo jak zawsze.
  4. Jeżeli masz wyrozumiałego szefa lub opiekuna, dobrze, będzie poprosić go o radę. Jeżeli jednak w tej sytuacji poprosisz o ra­dę, musisz z niej skorzystać. O ile możliwe jest przeniesienie do innego wydziału lub przydzielenie innej pracy bez powodowa­nia większych problemów – będzie to najlepsze rozwiązanie.
  5. Jeżeli osoba zajmująca wyższe stanowisko w hierarchii przed­siębiorstwa powie ci, że zmarnowałeś swoją karierę, jeżeli jed­na z twoich próśb zostanie potraktowana w dziwny sposób lub odmówią ci czegoś, do czego masz prawo – pora zmienić pracę.
  6. Jeżeli zdecydujesz się pozostać na swoim stanowisku, ze­chcesz może skorzystać z Planu Numer Dwa, który polega na tym, by zachowywać się porządniej niż najporządniejsi ludzie w firmie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że twój problem po­lega na kontaktach z ludźmi, a w tych kwestiach nie liczy się prawda, lecz pozory.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.